Edukacja: Bajkowy teatrzyk – Rower Walentynki

wtorek, 22 października 2019
Edukacja: Bajkowy teatrzyk – Rower Walentynki

W październiku 2019 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 odwiedzały Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, aby poznać bajkowy teatrzyk Kamishibai.

Przedszkolaki dowiedziały się, że wykorzystując „magiczną skrzynkę” mogą same bawić się w teatr: wymyślać historyjki, opowiadać, a swoim przedstawieniom nadać indywidualny charakter –dodając swoje maskotki lub samodzielnie wykonane kukiełki.
Prezentowana w formie obrazkowego teatru opowieść „Rower Walentynki” to historia dziewczynki, która jadąc na rowerku, zabiera w drogę napotkane zwierzątka. W końcu, pod ciężarem tak wielu pasażerów, rower się psuje i rozpada na kawałki. Dziewczynka kupuje więc samochód i zabiera wesołe towarzystwo w kolejną podróż. Skupione i zainteresowane dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, powtarzając fragmenty tekstu i wraz z bohaterką opowieści dotarły do jej zaskakującego finału. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci wymieniały zwierzęta, które Walentynka zabrała na rower.

„Rower Walentynki” stał się pretekstem do rozmowy o bezpiecznym korzystaniu z roweru i najciekawszych odkryciach w dziedzinie transportu.

Na zakończenie zajęć dzieci naklejały na planszę dziewczynkę na rowerze, postaci zwierzątek występujących w opowieści oraz pojazdy lądowe, wodne i powietrzne.