Edukacja: Ja mam dużo myśli w głowie – Joanna Papuzińska

poniedziałek, 15 - czwartek, 18 stycznia 2018
Edukacja: Ja mam dużo myśli w głowie – Joanna Papuzińska

3 stycznia br. Joanna Papuzińska - znana i lubiana autorka bajek i wierszy dla dzieci -  obchodziła 79. rocznicę urodzin. Aby przybliżyć twórczość pisarki Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  zorganizował zajęcia, w których wzięły udział dzieci z Prywatnego Bajkowego Przedszkola i Przedszkola Miejskiego nr 10 w Jaśle oraz uczestnicy spotkań cyklu Akademia Wyobraźni.

Przedszkolaki  zapoznały się z biografią pisarki, obejrzały książki znajdującą się w bibliotece. Poznały m.in. skrzydlatą rodzinę, leśnego człowieka, mamę czarodziejkę,  autobiograficzną historię o małej Asiuni oraz wysłuchały fragmentu opowiadania pt. Pomysł, który stał  się inspiracją do wykonania przez dzieci pomysłowego sposobu na przedstawienie czterech pór roku. Przekonały się, że autorka w swojej twórczości porusza wiele ważnych spraw, uczy wrażliwości oraz pokazuje, jak ważna w naszym życiu jest obecność drugiego człowieka.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.