Facebook ikonka prawy margines

Edukacja: Kraj wiatraków, tulipanów i…

poniedziałek, 09 - czwartek, 12 kwietnia 2018
Edukacja: Kraj wiatraków, tulipanów i…

Z czego najbardziej znana jest Holandia? Dlaczego Holendrów nazywa się „serowymi głowami”? Co to jest tulipomania? Jakie miasto nazywa się „Wenecją Północy” i dlaczego holenderskie wiatraki kręcą się w lewo? Z tymi  pytaniami zmierzyły się dzieci  z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Jaśle, podczas zajęć zorganizowanych przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w dniach 9-12 kwietnia 2018 r.

Wspólnie z przedszkolakami  zapoznaliśmy się z  pięknym i wartym odwiedzenia krajem, jakim jest Holandia. Dzieciom to państwo  najczęściej kojarzy się z  rowerami, tulipanami, wiatrakami i serami.

Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak wygląda tradycyjny strój holenderski oraz gdzie w Holandii wytwarza się najsmaczniejsze sery. Holenderski symbol numer jeden, czyli tulipany, najlepiej podziwiać w połowie kwietnia - nie tylko w Ogrodzie Botanicznym Keukenhof, ale w całej Holandii.

Każdy wiatrak w Holandii ma swoje imię i zawsze skrzydła wiatraka kręcą się w lewo. Dzieci  z uwagą słuchały ciekawostek o tym kraju, a następnie samodzielnie wykonały pracę plastyczną, której motywem był oczywiście… tulipan.

To były super zajęcia  – powiedziała Emilka.