Edukacja: O książce dla malucha w Filii nr 1

11 stycznia - 11 lutego 2013
Edukacja: O książce dla malucha w Filii nr 1

Twoje dziecko nie umie jeszcze czytać? Nic straconego – w bibliotece znajdziesz książki przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych czytelnikach.
11 stycznia 2013 roku „książkę dla malucha” testowali bibliotekarze i mali czytelnicy z Fili nr 1.

Książka – zabawka ma różne kształty i formy. Czasem jest rozkładanym łabędziem a czasem grającym samochodzikiem. Zawsze bezpieczna bo wykonana z przyjaznych dla małych dzieci materiałów.
O zaletach książki dla malucha przekonały się przedszkolaki z Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle. Śpiew i ćwierkanie ptaków, szum leśnych drzew i groźne odgłosy dzikich  zwierząt, szum fal na oceanie – tak wyglądało „czytanie” książki Głosy przyrody.
Z kolei słynna bajka Ch. Perraulta - Kopciuszek przeczytała się sama! Znaną historię balu, pięknego księcia i zgubionego pantofelka dzieci poznały w nietypowy sposób dzięki „samoczytającej” wersji Kopciuszka.
Zdziwienie i śmiechy dowiodły, że książka-zabawka to niezła frajda, a żeby z niej korzystać...wcale nie trzeba umieć czytać!