Edukacja: Śladami przeszłości - lekcje o Jaśle w bibliotece

środa, 23 września 2015
Edukacja: Śladami przeszłości - lekcje o Jaśle w bibliotece

Kto i kiedy nadał naszemu miastu prawa miejskie? Nad jakimi rzekami leży miasto? Kto jest patronem Jasła? Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie klas drugich i czwartych z Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle podczas lekcji bibliotecznych.

Podczas spotkań dzieci wysłuchały legend o Jaśle, m.in.: O cudownej Pani z Jasła, Zemsta Jasiel jednak najbardziej podobała się im legenda o powstaniu Jasła dotycząca Liwocza i jego córek. Uczestnicy lekcji mieli okazję dowiedzieć się o początkach miasta – nadaniu praw miejskich czy pochodzeniu herbu. Przeglądali również książki dotyczące regionu, wzięli udział w konkursie oraz układali literową rozsypankę z hasłem :  Jasło – moje miasto.

Dużo dowiedziałem się ciekawego o Jaśle, a zajęcia były super – powiedział Karol. Na zakończenie lekcji dzieci wraz z opiekunami ułożyły herb miasta w formie puzzli oraz ozdabiały metodą scrapbookingu stare pocztówki Jasła.

Lekcje odbyły 21 i 23 września 2015 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach 650-lecia nadania praw miejskich Jasłu.