Edukacja: magiczne balony - są jeszcze wolne miejsca!

sobota, 06 kwietnia 2013
Edukacja: magiczne balony - są jeszcze wolne miejsca!

Uwolniony balon wznosi się w niebo wyżej, wyżej, dalej ... Czyż nie jest to marzenie przyszłych pilotów lub po prostu amatorów sportów lotniczych?

Są jeszcze wolne miejsca na najbliższe zajęcia budowy balonów na ogrzane powietrze, które odbędą się 6 kwietnia o godz. 16:00. Zajęcia organizowane są  przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, Jasielską Spółdzielnię  Mieszkaniową i Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza. Planowane jest również spotkanie 11 kwietnia o 16:00. Weź udział i sprawdź jak to działa!

Podczas zajęć wspólnie odkrywamy tajniki modelarstwa budując balony na ogrzane powietrze. Spotkania prowadzi Andrzej Krupa, instruktor Aeroklubu Podkarpackiego Szkoły Lotniczej w Krośnie. W zajęciach biorą udział dzieci w wieku 7 – 14 lat. Uczestnicy cierpliwie sklejają z bibuły czasze balonów - a są one niemałe! Mają 1,8 m wysokości i 1,5 m szerokości. Piękne, kolorowe balony poszybują w niebo już w kwietniu. Wezmą udział w zawodach balonów na ogrzane powietrze na lotnisku w Krośnie. O dokładnym terminie zawodów poinformujemy w najbliższym czasie.

Kontakt i szczegółowe informacje:
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle – Filia nr 3
ul. Szopena 22