Festiwal: Dziecięcy świat filmów animowanych

czwartek, 04 - piątek, 05 października 2012
Festiwal: Dziecięcy świat filmów animowanych

Przygody sympatycznych ślimaków, zabawne hece w cyrkowej krainie oraz historia super szybkich pociągów pędzących po szynach i wiele innych powlekanych fantazją filmów animowanych, obejrzały dzieci odwiedzające Miejską Biblioteką Publiczną od 4 do 5 października br.

W ramach VII Festiwalu Poezji i Prozy w Bibliotece odbyła się projekcja animacji rysunkowych dzieci, nagrodzonych podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych „Halo Echo” we Wrocławiu. Najmłodsi uczestnicy festiwalu obejrzeli ok. 20 kreskówek, podziwiając zdolności rysunkowe i dużą pomysłowość swoich rówieśników. Podczas całego seansu towarzyszyło nam dużo uśmiechu i dobrej zabawy, którą zapewnili nasi animowani bohaterowie: Chińczyk i Misiek, wygimnastykowani akrobaci cyrkowi, milusiński pies Fenek czy wcale nie groźny smok i podróżujący w dalekie strony śniegowy bałwanek.

Pokazowi filmowemu towarzyszyła ciekawa i różnorodna tematyka sympatycznych miejsc, zdarzeń i postaci widzianych oczami dziecka oraz ciekawe formy ekspresji uczestników i laureatów konkursu „Halo Echo”.

Współorganizatorem VII Festiwalu Poezji i Prozy jest Jasielski Dom Kultury.
Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TV Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny” oraz portale: www.nowiny24.pl, www.jaslo4u.pl, www.terazjaslo.pl .

Patronat medialny:
Partnerzy: