Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Książka radość niech przynosi…

piątek, 28 września 2012
Projekty: Książka radość niech przynosi…

Małgorzata Berwid, mama Molików książkowych i pomysłodawczyni programu oraz pisemka „Ciuchcia” spotkała się z najmłodszymi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle podczas Festiwalu Poezji i Prozy. W spotkaniach wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3, Bajkowego Prywatnego Przedszkola i Klubu Czytających Rodzin.


Wraz z Gościem wstąpiliśmy do zakątka molikowych harców książkowych, podczas których przesympatyczni Molik i Molinka zabrali nas m.in. w filmową podróż po Muzeum Książki Dziecięcej i nauczyli wielu wesołych piosenek. W rytm radosnej zabawy wprowadziły nas słowa śpiewanego refrenu: Książka radość niech przynosi, więc Czytałciuch bardzo prosi: nie zaginaj nigdy rogów i nie czytaj wśród pierogów…, które towarzyszyły nam do końca spotkania. Nie zabrakło także wielu literackich konkursów z nagrodami, pozwalających sprawdzić wiedzę książkową oraz  pogimnastykować języki w słownych łamańcach.  Wzięli w nich udział zarówno mali, jak i dorośli uczestnicy spotkań. Na zakończenie wspólnie mogliśmy poskakać, zatańczyć i poharcować w rytm molikowych melodii, a do Biblioteki wjechała lokomotywa pełna roześmianych wagoników i przyczłapały sympatyczne kaczuszki.
 

Współorganizatorem VII Festiwalu Poezji i Prozy jest Jasielski Dom Kultury. Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TV Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny” oraz portale: www.nowiny24.pl, www.jaslo4u.pl, www.terazjaslo.pl .
 

Patronat medialny:
Partnerzy:
Dofinansowanie: