Festiwal: Nie śpimy! Tworzymy! Warsztaty ilustratorskie w bibliotece

piątek, 22 września 2017
Festiwal: Nie śpimy! Tworzymy! Warsztaty ilustratorskie w bibliotece

Jak wygląda miasto nocą? Co kryją miejskie uliczki, kiedy wszyscy zasypiają i kogo można spotkać nocną porą? Tym tematem zajmą się uczestnicy warsztatów ilustratorskich, które poprowadzi Jolanta Richter-Magnuszewska w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

Jolanta Richter-Magnuszewska od dziecka marzyła o tym, by zostać ilustratorką. Potem miała jeszcze parę innych pomysłów na swoje życie, wśród których były nawet występy cyrkowe. Z wykształcenia jest ceramikiem. Zaczęła od ilustracji do Świerszczyka, Obecnie ma na koncie ilustracje do ok. 20 książek. Współpracuje z wieloma wydawnictwami m.in. z Naszą Księgarnią, BIS, Literaturą, Muzą, Publicatem. Mieszka w Pagorzynie na skraju Beskidu Niskiego, w środku lasu z mężem, synami, kotami, psami i kurami. Prowadzi pracownię „Z Innej Bajki”, tworząc niecodziennie malowane przedmioty z drewna.

Na warsztatach poznamy wiersze Danuty Wawiłow i zainspirujemy się bohaterami jej utworów. Stworzymy makiety nocnego miasta wraz z jego mieszkańcami.

Warsztaty odbędą się 22 września od godzinie 9.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Patronat medialny nad XII Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują: TVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Fakty Jasielskie, Miesięcznik Obiektyw Jasielski oraz portale: www.itvpoludnie.pl, www.nowiny24.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.