Facebook ikonka prawy margines

Festiwal: Po co poezja - panel dyskusyjny z Katarzyną Szwedą i Robertem Królem

czwartek, 30 września 2021
Festiwal: Po co poezja - panel dyskusyjny z Katarzyną Szwedą i Robertem Królem

1 października 2021 (piątek) o godz. 9:00 zapraszamy na panel dyskusyjny „Po co poezja”, w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego. Gośćmi wydarzenia będą Katarzyna Szweda i Robert Król. W spotkaniu weźmie udział młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Dla pozostałych chętnych zapewniona zostanie transmisja online.

Rozmowa będzie okazją do przemyślenia, po co współcześnie młodym ludziom poezja oraz próbą zachęcenia jasielskiej młodzieży do własnych poszukiwań i prób literackich.

Katarzyna Szweda – poetka i fotografka.  Pochodzi z okolic Jasła, wychowywała się w Beskidzie Niskim na Wrzosowej Polanie, absolwentka I LO w Jaśle. Z wykształcenia nauczycielka języka hiszpańskiego i angielskiego. Obecnie mieszka na Łemkowynie, ale myśli o powrocie do Krakowa. Bada swoją łemkowskość. Jej debiut literacki „Bosorka” wpisuje się w bolesną, pełną luk oraz przemilczeń historię Beskidu Niskiego i łemkowskich rodzin.

Robert Król – poeta, jaślanin. Autor książek poetyckich: „Gatunki śniegu*” (kolekcja Ha!art, 2003), „Lida” (Biblioteka Tyskiej Zimy Poetyckiej, 2004), „Habitat” (Korporacja Ha!art, 2005), „Pamięć podręczna” (Korporacja Ha!art, 2009), „Czternastki” (Wielkopolska Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury 2010), „O wchodzeniu w ogień” (WBPiCAK, 2014), „Polka” (Ówże, 2018). Laureat ogólnopolskich konkursów literackich, stypendysta Miasta Jasła (2006, 2018), Miasta Krakowa (2009) oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Młoda Polska  (2016). Nominowany do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej w 2019 roku za poemat „Polka”.

Uwaga: organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany programu oraz formuły spotkań Festiwalu ze względu na aktualne obostrzenia w związku z pandemią COVID-19. Transmisja wydarzenia dostępna pod linkiem:

https://www.facebook.com/BibliotekaJaslo

Partnerami projektu są: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”