Festiwal: W kręgu JaSIELSKIEGO Śródziemia

wtorek, 22 - czwartek, 24 września 2015
Festiwal: W kręgu JaSIELSKIEGO Śródziemia

Zastanawialiście się kiedyś czy pośród przestrzeni, która was otacza znaleźć można nietuzinkowe odniesienia do świata literackiego? My spojrzeliśmy na naszą najbliższą okolicę przez pryzmat literatury fantasy. I udało się! Zainspirowani fabułą Władcy Pierścieni J. R. R. Tolkiena znaleźliśmy wiele współczesnych odniesień do mitologicznego Sródziemia eksplorując Jasło.

W ramach warsztatów literacko-fotograficznych oraz licznych wędrówek miejskich, uczniowie Gimnazjum nr 1, 2 i 4 w Jaśle przeprowadzili lokalne „rozpoznanie” szukając tego, co nieznane, elfickie, czasem zapomniane, tajemne i nieprzewidziane. Efektem ich wspólnej pracy będzie alternatywny przewodnik po mieście, na którego plan każdy spojrzy jak na przestrzeń z książki o czym już niebawem dowiedzie się śledząc naszą stronę www.mbp.jaslo.pl

Warsztaty poprowadził Paweł Kula – absolwent ASP w Poznaniu, animator kultury, nauczyciel i artedukator  ze Szczecina. Zajęcia odbyły się w dniach 22-24 września 2015 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach X Jasielskiego Festiwalu Literackiego i  Regionalnego.

Patronat medialny nad X Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują: TVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik „Nowe Podkarpacie” oraz portale: www.itvpołudnie.pl, www.nowiny24.pl, www.jaslo4u.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.