Facebook ikonka prawy margines

Gimnastyka w bibliotece

środa, 24 czerwca 2009
Gimnastyka w bibliotece

Samodzielne wykonanie modnej biżuterii z kolorowych kamyków, zabawnych zwierzaków z masy solnej  i świątecznych ozdób z makaronu. Ze skorupek jaj stworzenie wielkiej mozaiki, malowanie na kamieniach i szkle, stemplowanie pieczątkami z ziemniaka oraz wspólne wykonanie mikołajkowych prezentów. Poza tym wesołe krzyżówki, śmieszne quizy, konkursy i turnieje.

To tylko wybrane gry i zabawy, w których uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów podczas zajęć "Gimnastyka języka". Cykl zajęć łączących edukację z zabawą zorganizowany  w roku szkolnym 2008/2009 przez Oddział dla Dzieci i filie MBP w Jaśle cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodych jaślan. Przeprowadzonych zostało blisko sto spotkań , w trakcie których bibliotekarze z MBP w Jaśle starali się poprzez różnego rodzaju wycieczki, spotkania, warsztaty oraz gry i zabawy pogłębić i uatrakcyjnić kształcenie językowe, polegające na wyrabianiu sprawności i poprawności w mowie i piśmie u uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Bezpłatne zajęcia w czasie  ferii, wakacji i roku szkolnego organizowane są przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Jaśle już od 13 lat. Tego rodzaju spotkania z dziećmi to najlepsza promocja biblioteki i czytelnictwa w środowisku lokalnym. Większość z uczestników  po spotkaniach zwracała i wypożyczała kolejne książki, przeglądała młodzieżowe czasopisma oraz korzystała z bezpłatnego dostępu do Internetu.