Głośne czytanie, dużo zabawy i prezenty

piątek, 05 czerwca 2009
Głośne czytanie, dużo zabawy i prezenty

Od poniedziałku (01.06.09r.) trwa VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jedną z największych atrakcji  tegorocznej jasielskiej edycji był „BAJECZNY BAL”. Imprezę 5 czerwca 2008 roku dla jasielskich przedszkolaków zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

W trakcie balu „Bajkę o stu królach Lulach””, czytała dla przeszło 160 dzieci Burmistrz Miasta Jasła - Maria Kurowska oraz przedstawiciele sponsorów VIII OTCD: Jadwiga Chart (Karpacka Spółka Gazownictwa sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w  Jaśle), Krzystof Brągiel (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., Gazownia Jasielska), Marcin Wanat (Dyrektor Oddziału Banku PEKAO S.A. w Jaśle), ora Jan Wątroba.

Na przedszkolaków oraz przybyłe na imprezę dzieci ze szkół podstawowych czekało wiele niespodzianek. Jedną z nich było spotkanie z Kaliną Jerzykowską, autorką poczytnych książeczek dla dzieci „W moim ogrodzie mieszka czarodziej”, „Wierszyki trochę zakręcone” ora książki znanej wszystkim pedagogom „Teatrałki czyli teatralne kawałki na różne okazje”. Ponadto w trakcie imprezy przedszkolaki wzięły udział w zabawach z chustą KLANZY, licznych konkursach literackich i plastycznych oraz grach sprawnościowych (prowadzoną przez 139 Drużynę Harcerską „Lisy” z  Gimnazjum nr 2 w Jaśle).

Każdy uczestnik balu otrzymał książeczkę od sponsorów imprezy – Karpackiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. w Tarnowie Oddziału Zakładu Gazowniczego w  Jaśle , Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A., Gazowni Jasielska, Banku PEKAO S.A oraz słodycze od Zakładu Piekarnictwa i Cukiernictwa J. Wątroby.

Do kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączyła się w 2001 roku i pięciokrotnie została nagrodzona przez Fundację ABC XXI za najlepiej przeprowadzone cykle imprez w Ogólnopolskim Tygodniu Głośnego Czytania: Statuetką (2003 r.),  Medalem (2004 r.) oraz  Super Statuetką (2005 i 2006 2008 r. ). Osiągnięcie tych sukcesów było możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu sponsorów i współorganizatorów aktywnie uczestniczących w podejmowanych przez MBP w Jaśle działaniach kulturalno – edukacyjnych. Podczas Balu Dyrektor MBP w Jaśle Małgorzata Piekarska podziękowała sprzymierzeńcom i sponsorom akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w roku 2008 oraz przekazała dyplomy przyznane przez Zarząd Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom” na wniosek  MBP w Jaśle. Dyplomy za aktywny udział zostały przekazane Wiesławowi Hapowi, 139 Drużynie Harcerskiej „Lisy” z  Gimnazjum nr 2 w Jaśle Młodzieżowemu Domowi Kultury w Jaśle, Domowi Dziecka w Wolicy, Dyrektorowi Przedszkola Miejskie nr 9 w Jaśle, Dyrektorowi Przedszkola Miejskie nr 10 w Jaśle. Dyplom za życzliwość i wsparcie odebrał : Jan Wątroba oraz Ewa Wawro z „Nowin”.

Sponsorzy VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom: Karpacka Spółka Gazownictwa sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w  Jaśle , Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., Gazownia Jasielska, Bank PEKAO S.A., Piekarnia Jana Wątroby.