Główna nagroda dla MBP w Jaśle

środa, 16 maja 2007
Główna nagroda dla MBP w Jaśle

Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie przyznał Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 1 miejsce za najlepiej przeprowadzony Tydzień Bibliotek 2006 w województwie podkarpackim.

„Tydzień Bibliotek” odbywał się pod hasłem „Nie wiesz – zapytaj w bibliotece” i obejmował lekcje z zakresu edukacji czytelniczej szczególnie w zakresie źródeł informacji, szereg spotkań autorskich, warsztatów i wykładów.

Działania te zostały uprzednio nagrodzone już na forum krajowym, MBP przyznano 3 miejsce, nagrody wręczano w Bibliotece Narodowej.

Puchar i dyplom dyrektorowi MBP Małgorzacie Piekarskiej przekazała Dorota Rzeszutek przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP oraz Stanisław Turek, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie w czasie finału XII Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.

Tomasz Rutana