Godziny funkcjonowania Biblioteki od 1 czerwca 2020

piątek, 29 maja 2020
Godziny funkcjonowania Biblioteki od 1 czerwca 2020

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi godzin i zasad funkcjonowania poszczególnych działów i filii obowiązującymi od 1 czerwca 2020 r. Zasady korzystania z Biblioteki są zgodne z obowiązującymi nas wytycznymi, w szczególności ministerialnymi i Biblioteki Narodowej.

Czytelnia Regionalna będzie NIECZYNNA, Czytelnia Główna będzie realizować wyłącznie wypożyczenia na zewnątrz.

Wejście do Biblioteki Głównej wyłącznie od ul. Kościuszki.

- Wszystkich odwiedzających bibliotekę obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych – nakładanie maseczek oraz dezynfekcja rąk lub nakładanie rękawiczek ochronnych (Biblioteka nie zapewnia maseczek oraz rękawiczek dla czytelników).

- Prosimy NIE DEZYNFEKOWAĆ książek w domu. Zwracane zbiory będą poddawane kwarantannie.

- W poszczególnych placówkach obowiązują limity osób mogących jednocześnie przebywać w Bibliotece, oraz oznaczenia ciągów komunikacyjnych, do których należy się stosować. W Bibliotece Głównej może jednorazowo przebywać 7 czytelników, w Filii nr 2 2 czytelników.

- Wypożyczenia odbywają się bez wolnego dostępu do półek. Preferowane są zamówienia dokonane poprzez konto czytelnika w systemie SOWA lub złożone telefonicznie.

- Czytelnik może jednorazowo pożyczyć 8 książek i 5 zbiorów specjalnych na okres 30 dni, natomiast z Czytelni Głównej 4 książki i 5 czasopism (z wyjątkiem dzienników), na okres podany przez bibliotekarza.

- Informujemy, że od 1 lipca 2020 wznawiamy pobieranie opłat za przetrzymanie materiałów bibliotecznych.

- Istnieje możliwość wypożyczenia zbiorów przez osobę upoważnioną. W przypadku braku posiadania aktualnych upoważnień, czytelnik zgłasza telefonicznie chęć upoważnienia innej osoby do dysponowania jego kartą, podając imię i nazwisko oraz PESEL tej osoby.

- Wszystkie zajęcia i spotkania pozostają zawieszone do odwołania.

- W miarę rozwoju sytuacji będziemy aktualizować zasady korzystania z Biblioteki. Wszystkie zmiany będą zamieszczane na naszej stronie internetowej www.mbp.jaslo.pl