„Kiedy świat był jeszcze młody” czyli tradycyjne zabawy z ANI-MUSZem

niedziela, 16 maja 2010
„Kiedy świat był jeszcze młody” czyli tradycyjne zabawy z ANI-MUSZem

„Raz dwa trzy, Baba Jaga patrzy”, „Budujemy mosty...”, „Chodzi lisek koło drogi” to początek długiej listy tradycyjnych zabaw, do których zaprasza grupa ANI-MUSZ w ramach projektu „Lacrosse” realizowanego ze środków europejskiego programu „Młodzież w działaniu”. 12 maja grupa poprowadzi spotkanie z dziećmi pod hasłem „Kiedy świat był jeszcze młody”, odbywające się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, organizacji wspierającej Nieformalną Grupę ANI-MUSZ.

Zabawy z dziećmi to pierwsze wyzwanie dla grupy ANI-MUSZ, która 6 maja rozpoczęła działania projektowe. Dzięki dofinansowaniu z programu „Młodzież w Działaniu”

od maja do września uczestnicy projektu „Lacrosse” będą odkrywać i testować „na własnej skórze” nieznane bądź zapomniane zabawy. Zdobytą wiedzą o ciekawych i zdrowych sposobach spędzania wolnego czasu grupa podzieli się z innymi, m. in. wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle, dziećmi spędzającymi wakacje w mieście, seniorami. Już dziś każdy chętny może czuć się zaproszony do wzięcia udziału w wakacyjnym „Egzaminie z Dobrej Zabawy”. Powstanie wystawa oraz folder, które będą dostarczać wskazówek wszystkim miłośnikom dobrej zabawy. Informacje o ciekawych grach i zabawach oraz o kolejnych działaniach projektowych zamieszczane będą także na blogu internetowym: ani-musz.blog.onet.pl

Zapraszamy do wspólnej zabawy – wystarczy odrobina ANI-MUSZu i od razu będzie weselej!

Dorota Woźnica

Koordynatorka Projektu „Lacrosse”