Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Czekoladowy Charlie

poniedziałek, 21 października 2013
Kluby: Czekoladowy Charlie

21 października  2013r. w słoneczne jesienne popołudnie  w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, spotkaliśmy się w gronie klubowiczów  ramach Młodzieżowego  Dyskusyjnego Klubu Książki – Sobniów. Na spotkaniu dyskutowano o książce Roalda Dahla – „Charlie i fabryka czekolady”.

„Charlie i fabryka czekolady” to przesympatyczna opowieść dla dzieci i dorosłych. Tytułowy bohater mieszka z rodzicami w malutkim domu na przedmieściach. Rodzina Charliego ma finansowe problemy, którym musi stawiać czoło każdego dnia. Bywa tak źle, że rodzice chłopca zmuszeni są zmniejszać porcje posiłków, które mama chłopca i tak przygotowuje z najtańszych produktów. Pewnego dnia Charlie dostaje na urodziny skromny prezent – tabliczkę mlecznej czekolady Pana Wonki. Okazuje się, że prezent odmienia życie Charliego – chłopiec znajduje w środku bilet-zaproszenie na wycieczkę do fabryki Pana Wonki. 

Podczas spotkania młodzież dyskutowała nie tylko o samej książce ale również o filmowej ekranizacji. Film podobał mi się bardziej, ale książkę tez czytałam z zapartym tchem – powiedziała Madzia.
Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, ze książka jest bardzo ciekawa, pełna humoru i wciągająca. Ja chciałabym pracować w fabryce czekolady Pana Wonki – podsumowała Katarzyna.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.