Kluby: Czytanie w kratkę - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

poniedziałek, 28 września 2020
Kluby: Czytanie w kratkę - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień  Czytania, którego celem jest przekonanie wszystkich, że czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu ale również  zdobywanie nowej wiedzy, rozwijanie wyobraźni i  wzbogacanie słownictwa. Jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle dołączyła się do akcji i przygotowała zajęcia dla uczestników Klubu Czytających Rodzin.

Bohaterem spotkania był niezwykły słoń Elmer – niezwykły bo w kolorową kratkę. Jego inność stała się tematem dyskusji i rozważań na temat odmienności. Zastanawialiśmy się: co to jest tolerancja? czy inny znaczy gorszy? jak sobie poradzić z niechęcią i odrzuceniem? Po wysłuchaniu przygód nietypowego słonika, wszyscy zgodnie stwierdzili, że kilka piegów czy inny kolor skóry, nie muszą być naszymi wrogami a wręcz  przeciwnie mogą nas uczynić kimś bardzo wyjątkowym – wystarczy zaakceptować samego siebie. Aby  o tym nie zapomnieć, dzieci z przygotowanych materiałów wykonały podobizny Elmera.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.