Kluby: Droga do Zaginionych Miast

wtorek, 28 stycznia 2020
Kluby: Droga do Zaginionych Miast

28 stycznia 2020 r. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odwiedziliśmy miasta elfów.

Poznaliśmy Sophie – bohaterkę książki Shannon Messenger Strażniczka, ukrywającą niezwykłą umiejętność słyszenia ludzkich myśli. Spotkanie z nieznajomym chłopcem, dla którego jej telepatyczne zdolności nie są niczym niezwykłym, zmienia jej życie. Zwłaszcza, gdy dowiaduje się, że nie jest człowiekiem, lecz należy do rasy elfów, a Rada chce sprawdzić jej możliwości magiczne. Musi zerwać kontakty z ludzką rodziną i rozpocząć naukę w elitarnej szkole magii.

Większość uznała książkę za interesującą, napisaną w lekkim stylu, co sprawia, że szybko się ją czyta. Znaleźliśmy też wady: portret psychologiczny postaci, nie tylko głównej bohaterki, wydał się niektórym niewiarygodny, podobnie jak szybkość, z jaką Sophie zaakceptowała swoje dziedzictwo i zmieniła całe dotychczasowe życie. A może to właśnie elfie geny tak działają? Ciekawe, jak autorka rozwinie poszczególne wątki.  Czekamy na kontynuację, gdyż jest to pierwsza cześć cyklu Zaginione Miasta.

Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.