Kluby: „Droga życia” i „Morze drzew”

czwartek, 25 maja 2023
Kluby: „Droga życia” i  „Morze drzew”

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o filmach „Droga życia” Emilio Esteveza i „Morze drzew” Gusa Van Santa.

Emilio Estevez zabiera widzów w drogę do Santiago de Compostella razem z Tomem, który przybył po prochy syna, i z innymi pielgrzymami kontynuuje podróż Szlakiem Świętego Jakuba.

Arthur Brennan, bohater „Morza drzew”, chce popełnić samobójstwo. Udaje się do lasu  Aokigahara – miejsca, które jego zdaniem zdaje się być do tego najlepsze. Co sprawi, że podróż, która miała go uwolnić od problemów, stanie się momentem przełomowym w jego życiu.

Obydwie ekranizacje są filmami drogi. Bohaterów jednak różni cel podróży. Czy przemiana jaka się w nich dokona, spowoduje, że zrewidują swój pogląd na życie?

25 maja (czwartek) 2023, godz. 16.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.