Kluby: Festiwal miłości w Valleby

środa, 21 maja 2014
Kluby:  Festiwal miłości w Valleby

21 maja  2014r.  w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, spotkaliśmy się w gronie klubowiczów Młodzieżowego  Dyskusyjnego Klubu Książki. Fan Book Soboniów. Na spotkaniu dyskutowano o książce  Martina Widmarka i Helen Willis „Tajemnica miłości”. Jest to kolejna część z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

Lassego i Mai, nie trzeba specjalnie przedstawiać: to dwójka rezolutnych dzieciaków, którzy prowadzą Biuro Detektywistyczne w małym szwedzkim miasteczku Valleby.
To tutaj odbywa się wielkie święto miłości. Mieszkańcy przytulają się i okazują sobie sympatię – a za każdego całusa miejscowy bogacz Muhammad Karat płaci 5 koron. Festiwal miłości ma na celu zebranie pieniędzy dla biednych dzieci z całego świata.
Imprezę uatrakcyjnia konkurs tańca. W całym festiwalowym zamieszaniu giną jednak zebrane datki… Jak zwykle emocji jest dużo, dzieci powoli idą tropem przestępcy, i oczywiście w finale opowieści udaje się złapać złodzieja, którym okazuje się Mary – jedna z jurorek w konkursie tańca.
Klubowiczkom ksiązkai z serii o Lassem i Mai przypadła do gustu - to dobra zabawa i przyjemność w czytaniu –  mówiły. Miłości nigdy dosyć, o czym przekonali się bohaterowie ksiązki – podsumowali młodzi miłośnicy literatury.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy  o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.