Kluby: Historie, które napisało życie

wtorek, 24 maja 2016
Kluby: Historie, które napisało życie

24 maja 2016 r. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus”. Tym razem dyskutowano o książce Doroty Sumińskiej pt. Historie, które napisało życie.

Dorota Sumińska jest weterynarzem i psychologiem zwierzęcym, interesują ją ludzie, zwierzęta i cała natura. Historie, które napisało życie - to zbiór opowiadań zawierający wspomnienia, anegdoty,  które gromadziła przez lata, a ich źródłem  jest  zawsze prawdziwe wydarzenie. Miłość, marzenia, sekrety, które odmieniły losy bohaterów i zwierzęta  potrafiące z każdego wydobyć coś dobrego.

Pani Helena zauważyła, że autorka od dzieciństwa przyzwyczajona była do obecności zwierząt, to naturalne więc, że są one w tej książce jakby bohaterami drugiego planu.  Pani Halina natomiast żałuje, że przynajmniej niektóre z tych opowiadań nie są powieściami, bo mają wspaniałą fabułę, ale brakuje rozwinięcia.  Za szybko się kończą - stwierdziła - brakuje mi dalszego ciągu. Zwierzęta wzbogacają nasze życie, chociaż czasem je komplikują - stwierdziły na zakończenie klubowiczki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle -  nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl