Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Kreatywne warsztaty z Mariolą Fik

środa, 14 kwietnia 2021
Kluby: Kreatywne warsztaty z Mariolą Fik

Klamerki do bielizny służą do mocowania prania na suszarce, folię aluminiową wykorzystujemy w kuchni, korkiem najczęściej coś zatykamy, ale gdy poruszymy naszą wyobraźnię, z przedmiotów, które znajdziemy w każdym domu, możemy stworzyć niesamowite konstrukcje.

14 kwietnia 2021 uczestnicy Klubu Czytających Rodzin działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle wzięli udział w warsztatach online, które poprowadziła Mariola Fik – bibliotekarka i trenerka Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog, która programuje, odkrywa i konstruuje z dziećmi i młodzieżą. Spotkanie odbyło się  w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, które obchodzimy co roku w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Po upewnieniu się, że  wszyscy uczestnicy mają potrzebne materiały, prowadząca zaprosiła do wspólnej zabawy. Z klamerki do bielizny, drewnianych patyczków, gumki recepturki, folii aluminiowej i innych materiałów wg wskazówek pani Marioli, klubowicze zbudowali maszynę strzelającą. Kiedy przyszedł czas na przetestowanie zbudowanych konstrukcji, emocje były naprawdę duże. Zapewniamy, że wszystkie maszyny strzelające działały bez zarzutu.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.