Kluby: Kto czyta, żyje wiele razy

środa, 13 grudnia 2017
Kluby: Kto czyta, żyje wiele razy

Nie wszystkich trzeba namawiać do czytania. Spotkanie  DKK „Zaczytani” 13 grudnia 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odbywające się pod hasłem "Kto czyta, żyje wiele razy?", przyciągnęło młodzież zainteresowaną bestsellerami i chętną do rozmawiania o ulubionych książkach.

Na czym polega członkostwo w Klubie? Dlaczego warto czytać? I co najważniejsze – jakie książki lubię czytać? Na te pytania szukali odpowiedzieli uczestnicy spotkania.
Młodzi kandydaci na klubowiczów najczęściej czytają  po to, aby oderwać się od rzeczywistości i zanurzyć w świecie pełnym przygód i magii. Nie stronią też od silnych wrażeń i interesujących przemyśleń. Są miłośnikami literatury fantasy i przygodowej.

W ramach klubu odbywają się spotkania młodzieży, która lubi czytać i rozmawiać o książkach. Dzięki projektowi młodzież ma możliwość zapoznania się z najnowszymi i najciekawszymi powieściami, uczestniczenia w spotkaniach z popularnymi pisarzami i przedyskutowania interesujących tematów wynikających z lektury.  Spotkania klubu odbywają się raz w miesiącu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Oddziałem dla Dzieci i Młodzieży  MBP w Jaśle -  nr tel. 13 446 26 02 wew. 35  lub e-mail: dzieci@mbp.jaslo.pl