Kluby: Kumpel ciągle w biegu

poniedziałek, 07 kwietnia 2014
Kluby: Kumpel ciągle w biegu

7 kwietnia 2014r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle spotkaliśmy się w gronie klubowiczów Fan BOOK Sobniów Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki na rozmowie o książce Michaela Morpurgo „W biegu: niezwykłe przygody wyjątkowego psa”.

Książka opowiada niezwykłe losy wyjątkowego psa. Przygody Kumpla, charta o imieniu Kumpel, zaczynają się gdy zostaje porwany od ukochanego właściciela. Zostaje mistrzem toru wyścigowego, ucieka od nowego, złego właściciela, błąka się po ulicach i ciągle szuka swojego miejsca i domu, który znajduje po wielu przygodach i perypetiach.

To przepiękna, bardzo wzruszająca książka o psie kochającym prędkość, o ludziach dobrych i złych, których wolałabym nigdy nie spotkać – powiedziała Kasia. Klubowiczka Patrycja na spotkanie przyszła ze swoim pupilem Sarą - sznaucerką miniaturką. Uczestnicy spotkania opowiadali także o swoich czworonożnych przyjaciołach i dyskutowali o tym, w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami i jak wspaniale potrafią się one odwdzięczyć za opiekę i miłość. Na zakończenie spotkania wspominaliśmy również innych psich bohaterów książek : „O psie, który jeździł koleją”, „Lassie wróć!”, czy „Pięciopsiaczki”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.