Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Magia Alagaesii

poniedziałek, 29 marca 2021
Kluby: Magia Alagaesii

29 marca 2021 r. młodzież działająca w Dyskusyjnym Klubie Książki Zaczytani w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, spotkała się na wirtualnej herbatce, aby porozmawiać o książce  Christophera Paoliniego Widelec, Wiedźma i Smok.

Autor zabiera nas ponownie do Alagaesii - świata, który znamy z cyklu Dziedzictwo. Książka składa się z trzech opowiadań. „Widelec" to opowieść o tajemniczym Tornacu, poszukującym niezwykłych artefaktów i córce karczmarza. "Wiedźma" zawiera fragmenty życiorysu zielarki Angeli i Elvy, naznaczonej błogosławieństwem-przekleństwem.  Ostatnie opowiadanie, "Smok", przenosi nas do doliny zamieszkałej przez wojowników klanu Skargo, zaatakowanej przez smoka Vermunda Posępnego. Poznajemy odważną Ilgrę i  mordercze, latające stworzenia.

Opowieści skłoniły nas do  rozmyślań czy istnieją miejsca o szczególnej aurze pozytywnej lub negatywnej, czy prawda jest absolutna i niezaprzeczalna, czy też zależy od punktu widzenia i dlaczego smoki są tak fascynujące. Zastanawialiśmy się  również, czy ucieczka to zawsze dobre rozwiązanie problemów i kto wierzy w złe znaki.
Książka napisana jest prostym językiem, co dla niektórych może stanowić wadę, ale dzięki temu czyta się ją szybko i przyjemnie. Z czystym sumieniem polecamy, zwłaszcza fanom przygód Eragona.

Spotkanie odbyło się poprzez aplikację Zoom.

Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.