Kluby: „Michaliny” i dary jesieni

piątek, 14 października 2016
Kluby: „Michaliny” i dary jesieni

14 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu „Michalina”.

Jesień to idealny czas na spacery, dlatego „Michaliny” wybrały się do Parku, Miejskiego aby skomponować złociste bukiety. Nie mogło zabraknąć poezji, więc w Glorietce Klubowiczki czytały wiersze o jesieni. Powstały piękne róże i kompozycje z zebranych liści, gałązek oraz suszonej hortensji. Okazało się, że najlepszym materiałem do zrobienia róży jest klon. Wszystkie Panie mistrzowsko wykonały żółto-zielone mini-bukiety, które będą ozdobą stołu lub zabrane na groby z okazji Wszystkich Świętych, staną się naturalną alternatywą dla sztucznych kwiatów. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy przepis na „Domowy pasztet” od Marianny Romanek. Sposób jego wykonania prezentowała w programie kulinarnym Ewy Wachowicz. Nie ma nic lepszego na jesienne chłody – uważa artystka z Samoklęsk.