Każdy chce, żeby jego życie było interesujące, żeby coś się działo, ale czy udział w grze to dobry pomysł na urozmaicenie szarej rzeczywistości? Klubowicze z Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 29 sierpnia 2017 dyskutowali o podobieństwach i różnicach między dwoma powieściami,
Nerve Jeanne Ryan i Panika Lauren Oliver.
Obie powieści poruszają problem gry, a ich bohaterki nie są miłośniczkami adrenaliny, szalonych wyzwań i ryzyka, a jednak decydują się na udział w grze.
Każda z nich chce odmienić swoje życie. Heather, główna bohaterka Pani ki, pragnie wyrwać się z biedy i życia bez większych perspektyw na lepsz e jutro, a to zapewnić jej mogą pieniądze wygrane w „Panice”.
Vee, bohaterka Nerve, nie chce dłużej być szarą myszką, ma dość nudnego, przewidywalnego życia. Marzy o zrobieniu czegoś nadzwyczajnego, co sprawi, że zostanie zauważona przez innych. “Nerve” to gra dzięki której może stać się sławna, bo ogląda ją cały świat. Żadna z nich nie spodziewa się, że gra może odmienić je same i zmienić ich życie całkiem inaczej niż myślą. Każda z gier jest niebezpieczna, a stawką może być życie. Czy któraś z tych powieści jest lepsza? Zdania były podzielone, wszystko zależy od tego co kto lubi.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.