Kluby: Pan Kuleczka i przyjaciele – spotkanie online z W. Widłakiem

środa, 18 listopada 2020
Kluby: Pan Kuleczka i przyjaciele – spotkanie online z W. Widłakiem

18 listopada 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle – Filia nr 3 w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki „CzytaMY” zaprosiła małych i dużych na spotkanie autorskie online z Wojciechem Widłakiem – pisarzem, twórcą literatury dziecięcej, autorem książek, m.in. serii o „Wesołym Ryjku” i „Panu Kuleczce”.

Autor, który w tak nietypowy sposób odwiedził Jasło, opowiadał o postaciach ze swojej najpopularniejszej serii książek o przygodach Pana Kuleczki i jego przyjaciół, czyli psa Pypcia, kaczki Katastrofy i muchy Bzyk Bzyk. Pan Wojciech przedstawił najmłodszym jakie były losy powstawania  Pana Kuleczki. Na podstawie przeczytanego opowiadania wyjaśnił dlaczego czasem bywamy smutni oraz w jaki sposób możemy sobie radzić z tym uczuciem. Wskazał, że najważniejsza jest zawsze wyobraźnia, która pozwala nam zobaczyć czasami coś, czego tak naprawdę nie ma.

Czytając opowiadanie „Domowe ognisko” z książki „Wesoły Ryjek i zima” przedstawił kolejnego bohatera spotkania, Wesołego Ryjka  – postać aż 7 książek z serii.

Na zakończenie spotkania przedstawił chochliki: Figla i Psikusa, wyjaśniając gdzie można je spotkać oraz wytłumaczył na czym polega przyjaźń i jak ważna jest w życiu każdej osoby.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pan Wojciech chętnie odpowiadał na wszystkie pytania, nawet te najbardziej niespotykane. Na zakończenie przyznał, że chętnie kiedyś odwiedzi Jasło ponownie i wyraził nadzieje na to że, następnym razem spotka się z najmłodszymi już w Bibliotece.

Dyskusyjny Klub Książki "CzytaMY” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.