Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Powrót Herkulesa Poirot

wtorek, 17 października 2017
Kluby: Powrót Herkulesa Poirot

Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza 17 października 20017 r. o godz. 16.30 na kolejne spotkanie. Tym razem będziemy rozmawiać o książce Sophie Hannah Zamknięta trumna.

Wicehrabina Athelinda Playford planuje wydać w swojej rezydencji przyjęcie. Tuż przed przyjęciem wzywa swego prawnika, by dokonać pilnej zmiany w testamencie. Jeszcze tego samego dnia zamierza ogłosić decyzję. Postanowiła zostawić dzieci bez grosza, a majątek przekazać swojemu sekretarzowi, któremu zostało tylko kilka tygodni życia.
Wśród gości znaleźli się m.in. detektyw Herkules Poirot oraz inspektor Edward Catchpool ze Scotland Yardu. Panowie początkowo nie wiedzą, czemu zawdzięczają zaproszenie, jednak Poirot odkrywa, że wicehrabina Playford spodziewa się ataku mordercy.
Czy lady Athelinda poczuła się zagrożona?

Na spotkaniu porozmawiamy o tym kto i dlaczego popełnił zbrodnię? Ale też o tym, czy Sophie Hannah jest godną następczynią Agathy Christie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl