Kluby: Świąteczne przygotowania w Klubie Czytających Rodzin

czwartek, 18 grudnia 2014
Kluby: Świąteczne przygotowania w Klubie Czytających Rodzin

W czwartkowy wieczór 18 grudnia 2014 r. Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wspólnie przygotowywał się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zimowe lektury i różnorodne materiały wciągnęły w wir świątecznych przygotowań zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W trakcie zajęć powstały malowane choinki i kolorowe rozetki. Aby ozdoby były niepowtarzalne, ozdobiliśmy je zdjęciami z tegorocznych spotkań Klubu. Nie obyło się też bez tradycyjnego głośnego czytania – skoro nie ma śniegu, postanowiliśmy go przywołać zabawą z wierszem Danuty Wawiłow „Śnieżysko”. Obowiązkowo wszyscy też zaopatrzyli się w Oddziale dla Dzieci w świąteczne lektury. Wypożyczone książki oraz małe świąteczne upominki sprawią, że święta wszystkich Klubowiczów będą prawdziwie rozczytane.

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

A tak wyglądały rodzinne przygotowania do Świąt: