Kluby: Światowy Dzień Książki z Anną Czerwińską-Rydel

piątek, 24 kwietnia 2015
Kluby: Światowy Dzień Książki z Anną Czerwińską-Rydel

Kim byli Jan i Elżbieta Heweliusz, Gabriel Daniel Fahrenheit i Witold Lutosławski? Jak się rozwijali i co sprawiło, że ich talent oraz ciekawe pomysły zaskoczyły świat? Biografie słynnych osób z perspektywy małych i dużych poznali uczestnicy spotkań autorskich z Anną Czerwińską-Rydel w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

24 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Książki, z autorką spotkali się członkowie Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle. Wspólnie autorką przenieśliśmy się do świata nauki i muzyki, razem czytaliśmy książki, rozmawialiśmy o naszych domowych zwierzętach i o tym, kiedy najczęściej wpadają nam do głów pomysły. Okazało się też, małe dzieci też potrafią zadawać pytania filozoficzne.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.