Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Tajemnica mumii odkryta

poniedziałek, 29 października 2012
Kluby: Tajemnica mumii odkryta

Czy starożytna egipska mumia może ożyć i dokonać kradzieży w muzeum? Tę zagadkę starali się rozwikłać uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

29 października 2012 r. młodzież z klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle dyskutowała o książce Martina Widmarka i Heleny Willis Tajemnica mumii. Młodych czytelników ucieszyła informacja, że szwedzcy autorzy stworzyli całą serię książek, zatytułowaną Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, w których nastoletni detektywi rozwiązują zagadki przestępstw, popełnionych przez tajemniczych sprawców. Podczas spotkania uczniowie stworzyli  galerię bohaterów książki oraz przypomnieli fabułę, porządkując chronologicznie zdarzenia. Wykazali się również własną inwencją twórczą tworząc alternatywne zakończenie powieści. Jak się okazało, nie każdy zgodził się z zaproponowanym przez autora rozwiązaniem zagadki dotyczącej kradzieży obrazów w muzeum. Uczestnicy spotkania uznali książkę za interesującą i pobudzającą wyobraźnię i zapewnili, że sięgną po inne książki z tej serii.  Czytanie kolejnych książek o sympatycznej parze detektywów na pewno dostarczy wielu wrażeń i emocji

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.