Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Tajemnica pływalni rozwiązana!

piątek, 06 lutego 2015
Kluby: Tajemnica pływalni rozwiązana!

6 lutego br.  w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie w ramach Fan Book Sobniów Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Ksiązki. Tym razem klubowicze dyskutowali o książce Martina Widmarka i Helen Willis „”Tajemnica pływalni”  z cyklu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. 

Akcja „Tajemnicy pływalni”, podobnie jak pozostałych książek z cyklu, toczy się w okolicach małego szwedzkiego miasteczka Valleby. Główni bohaterowie czyli Lasse i Maja uczęszczają do tej samej klasy i razem prowadzą niewielkie biuro detektywistyczne. Tym razem w Valleby są święta Bożego Narodzenia, i  z tej okazji odbywają się zawody pływackie.  Przybyli na to wydarzenie chcą nie tylko zdobyć odznakę pływacką, ale przede wszystkim mieć szansę obejrzenia jak skacze do wody mistrza olimpijski, Rack Bolinder.

Kiedy po skoku z trampoliny, mistrz nie wynurza się z wody, a z szafek w holu poznikały kosztowności, do akcji wkracza Lasse i Maja. Młodzie detektywi, świetnie radzą sobie  odkryciem sprawcy całego zamieszania., którym okazuje się nikt inny jak Rack Bolinder.

Klubowicze Fan Book Sobniów wcielili się w role detektywów i pracowali nad portretem pamięciowym sprawcy. Książka, zdaniem klubowiczów jest ciekawa, dostarcza dreszczyku emocji i zachęca do przeczytania kolejnych tomów z serii „Biuro detektywistyczne Lasego i Mai”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.