Kluby: Tata zagubiony w Sieci

czwartek, 22 lutego 2018
Kluby: Tata zagubiony w Sieci

W zimowe popołudnie 22 lutego br. członkowie Klubu Czytających Rodzin spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle i wspólnie wybrali się w podróż na Antarktydę, gdzie poznali pewną nietypową pingwinią rodzinę.

Podczas głośnego czytania książki Philippe de Kemmetera „Tata w sieci”, dzieci i rodzice poznali historię taty pingwina, który nie rozstaje się ze swoim komputerem i całymi dniami przesiaduje w Internecie, zaniedbując przez to swojego synka i żonę. Gdy pewnego ranka traci zasięg i nie może surfować w Internecie, poszukując  sieci, wpada w kłopoty i odpływa na lodowej krze. Z opresji ratuje go całkiem rzeczywisty, a nie wirtualny przyjaciel. Po wysłuchaniu przygód taty pingwina wszyscy zgodnie stwierdzili, że lepiej miło spędzać czas z bliskimi i przyjaciółmi niż godzinami przesiadywać w wirtualnym świecie. Dzieci w trakcie spotkania przypomniały sobie również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i dowiedziały się wielu ciekawostek z życia pingwinów. Z papierowych rolek oraz papieru kolorowego powstała sympatyczna pingwinia gromadka.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.