Kluby: W świecie magicznych przedmiotów

piątek, 21 listopada 2014
Kluby: W świecie magicznych przedmiotów

21 listopada br. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się kolejne już spotkanie w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Ksiązki „Fan Book Sobniów”. Na spotkaniu dyskutowano o książce Pierdomenico Baccalario „Walizka pełna gwiazd” z cyklu „Sklepik Okamgnienie”.

Pierdomenico Baccalario przenosi nas w fantastyczną podróż do sennego miasteczka w Szkocji o nazwie Applecross. To własnie tam mieszka bohater  - trzynastolatek   Finley Mc Phee. Splot różnych okoliczności zaprowadzi go pod drzwi rodziny Lilych, gdzie poznaje Aiby i jej ojca Locana. Rodzina Aiby przygotowuje do otwarcia swojego Sklepiku Okamgnienie. Jak się szybko okazuje nie jest to zwykły sklep, można tam kupić wiele magicznych przedmiotów np.: spodnie z żywej wełny, które same chodzą, kij podróżny, pelerynkę niewidkę czy nawet proszek usuwający wspomnienia.

Do przeczytania ksiązki zachęcił mnie tajemniczy tytuł , byłam ciekawa co się pod tym kryje – powiedziała Kinga. Na mnie ta magiczna książka zrobiła duże wrażenie: nie mogłam doczekać się zakończenia opowieści. Czyta się ją jednym tchem – podsumowała klubowiczka Kasia.

Podczas spotkania klubowiczki rysowały również magiczne przedmioty ze Sklepiku Okamgnienie,  które chciałyby mieć i które ułatwiłyby im życie codzienne.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.