Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Wakacyjna przygoda

poniedziałek, 20 czerwca 2016
Kluby: Wakacyjna przygoda

20 czerwca 2016 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach „Fan Book Soboniów” Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkaniu dyskutowano o książce Moniki Kluski „Wszystkie barwy lata”. 

W trakcie ostatniego spotkania przed wakacjami rozmawialiśmy o książce, w której bohaterkami są trzy dziewczyny: Lilla, Marta, Hania - uczennice klasy piątej, które cieszą się rozpoczętymi wakacjami. Ale jak zwykle chłopaki – Julek, Kokos i Dynamo, muszą coś kombinować. Dziewczyny mają z chłopakami same kłopoty, bo już nieźle narozrabiali. Lilla i jej  koleżanki  tak łatwo nie poddają się i wypowiadają urwisom wojnę. Ale gdy nadchodzą problemy i kłopoty, wraz z chłopakami jednoczą siły i w czasie wakacji pomagają panu Józefowi Baranicy, za co zostają przez wójta nagrodzeni medalami za odwagę, prawość i dzielność.

Bohaterowie przeżyli pełne przygód lato, podczas którego doświadczyli wielu emocji i stanów: radości, beztroski, strachu, przebaczenia, przyjaźni a nawet początków miłości!

„Wszystkie barwy lata” jest  opowieścią o wspólnej zabawie, o przyjaźni, zrozumieniu, i książką idealną na rozpoczęcie wakacji.  Książka bardzo nam się podobała, podsumowały na zakończenie spotkania klubowiczki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 1 MBP w Jaśle -   nr tel. 13 448 58 57 lub e-mail: filia1@mbp.jaslo.pl