Kluby: Zainteresowania i pasje „Michalin”

poniedziałek, 26 lipca 2021
Kluby: Zainteresowania i pasje „Michalin”

26 lipca 2021 Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” po długiej przerwie spowodowanej pandemią spotkał się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Chociaż pandemia dotknęła wszystkich, to w szczególności osoby starsze odczuły brak kontaktu z najbliższymi i przyjaciółmi. Jednak „Michaliny” nie poddawały się i poświęcały ten czas swoim pasjom rękodzielniczym, pisały wiersze, czytały książki, rozwiązywały krzyżówki i uprawiały ogród.

Kiedy pojawiła się możliwość wyjazdu do sanatorium, natychmiast z niej skorzystałam. Na zorganizowanym wieczorze poetyckim czytałam swoje wiersze, które bardzo się podobały słuchaczom – powiedziała Maria Tomasik, prezes Klubu.

Pochłonęło mnie szczególnie malowanie aniołów na desce. Wypracowałam własny styl, który spotkał się z uznaniem – dodała Teresa Macek, artystka z Sądkowej.

Nowy wiersz dedykowany dzieciom przeczytała poetka z Załęża – Maria Chochołek.

Podczas spotkania Krystyna Ziemba, moderatorka Klubu, poinformowała, że dzięki współpracy z Jolantą Nowak z Centrum Kulturalnego w Przemyślu „Michaliny” zaistniały w Wirtualnym Salonie Poetyckim, który promuje twórców regionu.
Link do strony: https://www.ck.przemysl.pl/ck/wirtualny-salon-poetycki.html

Na zakończenie „Michaliny” zadeklarowały swoją gotowość do działań artystycznych we własnych gminach i w Jaśle.