Kluby: Ze strachem za pan brat

piątek, 24 maja 2013
Kluby: Ze strachem za pan brat

24 maja 2013r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki Sobniów. Na spotkaniu dyskutowano o książce Evy Ibbotson „Na tropie ogra”.

Plejada dziwacznych postaci, mrożące krew w żyłach przygody, niezwykłe miejsca, a wszystko podszyte odrobiną strachu i doprawione szczyptą humoru – to mieszanka, jaką odnajduje czytelnik „Na tropie ogra”. Młodzi rozmówcy doszli do wniosku, że książka dotyka ważnych tematów takich jak: przyjaźń,  zaufanie, odwaga, szukanie, swojego miejsca w życiu. Zgodnie stwierdzili, że jest niezwykła i wcale nie taka straszna. Julia: To jedyna taka książka, jaką do tej pory czytałam. Z jednej strony trochę strachu, a drugiej duża dawka humoru. Ania  stwierdziła, że książka podobała się jej bardzo, każdą stronę śledziła z zaciekawieniem i nie mogła doczekać się finału!
Dużo pozytywnych emocji dostarczyło klubowiczom zastanawianie się, którą postacią fantastyczną chcieli by być. Grzegorz uznał, że jego ulubioną postacią są Norny, a Ania chciałaby być księżniczką Mirellą. Pozostali wybrali postacie: Ogra, chłopca Ivo, żaby Gladys. W trakcie spotkania klubowicze malowali ulubionego bohatera powieści – powstał portret tytułowego Ogra, Wiedźmy i księżniczki Mirelli.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Ksiązki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.

Informacji o Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki Sobniów udziela:

Anna Gubernat-Rutana
filia1@mbp.jaslo.pl