Mali i duzi z uśmiechem na buzi

poniedziałek, 04 czerwca 2012
Mali i duzi z uśmiechem na buzi

Głośnym odczytaniem fragmentu książki „Pan Kuleczka” W. Widłaka przez Burmistrza Miasta Jasła – Andrzeja Czerneckiego, Zastępcę Dyrektora Gazowni Jasielskiej – Krzysztofa Brągla, Przedstawiciela Zakładu Gazowniczego Karpackiej Spółki Gazownictwa – Łukasza Żaka, Jana Wątrobę, Helenę Gołębiowską – p.o. Dyrektora Jasielskiego Domu Kultury i Małgorzatę Piekarską – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej rozpoczęto wspólne spotkanie promujące aktywne czytelnictwo wśród najmłodszych.
Uczestnicy imprezy przeżyli dzień pełen wrażeń. W muzykalnym nastroju do wspólnej zabawy wprowadził najmłodszych i zaproszonych gości zespół wokalny „Dominanta” działający w Jasielskim Domu Kultury. Po piosenkach powlekanych słońcem w kącikach zabawy na dzieci czekały liczne atrakcje, które wprawiły w ruch nogi i ręce, poruszyły wyobraźnię i pozwoliły puścić wodzę fantazji. Dzięki temu na twarzach najmłodszych pojawiły się barwne tatuaże. Wszyscy wypróbowali swoich umiejętności w zabawach  sprawnościowych, literackich i tych tradycyjnych. Mali goście skocznym krokiem po bibliotecznej grze z żywymi pionkami mieli okazję zbudzić Starego Niedźwiedzia oraz  zagrać w kolorowe kręgle i rywalizować w przeciąganiu liny, w konkurencjach przygotowanych przez harcerzy ze 139 Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk Leopolda Lisa Kuli. Wspólnemu spotkaniu towarzyszyło tradycyjnie rozdanie książek, które otrzymał każdy uczestnik dzięki hojności sponsorów. W spotkaniu wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 i 10 oraz Zespołu Szkół Publicznych w Święcanach.
Impreza odbyła się w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Partnerami akcji w jasielskiej Bibliotece są: Urząd Miasta Jasła, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Medyczna Szkoła Policealna im. prof. R. Weigla w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle, Jasielski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Jasielski Dom Kultury, Pogórzański Związek Pszczelarzy, 139 Drużyna Harcerska „Lisy” im. płk. L. Lisa Kuli działająca przy Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Nieformalna Grupa Młodzieży MAKAMZA. Sponsorami jasielskiej edycji imprezy są: PGNiG Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Jasielska, Karpacka Spółka Gazownictwa w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle oraz Piekarnia Jana Wątroby w Jaśle. Patronat medialny nad akcją objęły Telewizja Jasielska TVJ, Portal terazJaslo.pl oraz Portal Jaslo4u.pl.