Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle na Olimpiadzie Gier Podwórkowych

piątek, 21 września 2018
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle na Olimpiadzie Gier Podwórkowych

21 września 2018 na Jasielskim Rynku odbyła się Olimpiada Gier Podwórkowych połączona z promocją książki Gry i zabawy z dawnych lat. Organizatorami imprezy byli: Księgarnie Nova, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Dzieci uczestniczące w wydarzeniu mogły wziąć udział w dawnych zabawach, w które bawili się ich rodzice lub dziadkowie, jak kapsle czy zośka, poskakać na skakance, zagrać w klasy, nauczyć się składać piekło-niebo i przekładać sznurki na palcach. Można było nauczyć się grać w ciekawe planszówki i wziąć udział w turnieju tych gier. Odbyły się też rozgrywki m.in. gry w gumę. Zwycięzcy otrzymali nagrody.
Przy stoisku MBP dzieci mogły usiąść na zielonej trawce i obejrzeć książki obrazkowe oraz książki-zabawki. Ogromnym powodzeniem cieszyły się książki Herve'go Tulleta, Kto się kryje w lesie Eryl Norris i Andy Mansfielda, Gabinet anatomii Carnovsky'ego oraz Mizielińskich Pora na potwora.

Patronat honorowy nad Olimpiadą Gier Podwórkowych objęli Burmistrz Miasta Jasła oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Patronat medialny nad Olimpiadą objęli: Polskie Radio Rzeszów, Jasielski Portal informacyjny Jaslo4u,  TVJ.