Akcje: Mistrzowski prezent na Dzień Mamy i Taty!

czwartek, 07 maja 2015
Akcje: Mistrzowski prezent na Dzień Mamy i Taty!

7 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Mistrzowie Kodowania. Mali programiści z jasielskiej biblioteki sporo już wiedzą na temat programowania w Scratchu więc dzielnie przystąpili do kolejnego wyzwania. Tym razem ich zadaniem było wymyślenie i zakodowania dowolnego projektu związanego tematycznie ze zbliżającym się Dniem Mamy oraz Dniem Taty.

Uczestnicy obejrzeli kilka przykładowych projektów Mistrzów Kodowania z innych szkół i bibliotek, a następnie z pełnym skupieniem, zajęli się stworzeniem swojego autorskiego projektu. Ola, Radek oraz Patrycja i Paweł zakodowali dla swoich rodziców animowane historie, z różnymi bohaterami i zmieniającymi się scenami. Nad nieco innym projektem pracował Kuba. Lubię piłkę nożną i chciałem zakodować coś związanego z piłką. Wybrałem bohatera-piłkarza, który strzela gola a potem składa życzenia i mamie i tacie – opowiada. Natomiast Michał wpadł na pomysł gry – zmodyfikował projekt labiryntu, tak aby po  dojściu do mety pojawiało się serce i życzenia.

Na kolejnych zajęciach, mali programiści będą dodawać kolejne pomysły w postaci kodów do swoich projektów. Zakończone projekty zaprezentują rodzicom 28 maja br, podczas uroczystego zakończenia pilotażowej edycji Mistrzów Kodowania w jasielskiej Bibliotece.

Program Mistrzowie Kodowania realizowany jest przez Samsung Electronics Polska, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki.