Moje miejsca, moje książki – spotkanie z dr. Ryszardem Oleszkowiczem

wtorek, 28 marca 2023
Moje miejsca, moje książki – spotkanie z dr. Ryszardem Oleszkowiczem

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w ramach cyklu „Rozmowy o Regionie”, zaprasza na spotkanie z dr. nauk humanistycznych Ryszardem Oleszkowiczem – historykiem i regionalistą.

Ryszard Oleszkowicz opowie o swojej poezji i pracy naukowo-dydaktycznej.

Pochodzi ze Skołyszyna, jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego.  Obecnie jest adiunktem w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Historia i regionalistyka od zawsze były w kręgu jego zainteresowań. Ponadto jego pasją są podróże oraz genealogia rodzinna. Jest autorem ponad stu trzydziestu publikacji naukowych i popularnonaukowych, w tym artykułów, biogramów do słowników, haseł encyklopedycznych. Opublikował m.in.: „Parafię Skołyszyn 1986-1996” (1996), „Skołyszyn. Zarys monograficzny” (1998), „Współpraca SB MSW PRL z KGB ZSRR w latach 1970-1990. Próba bilansu” (2013), „Kontrwywiad kresowy. Działalność polskiego kontrwywiadu wojskowego na obszarze DOK IX w Brześciu nad Bugiem w okresie międzywojennym” (2020). W 2022 roku zadebiutował tomikiem poezji „półsłowa”.

28 marca (wtorek) 2023 r., godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle ul. Kołłątaja 1.