Oficjalna półka bookcrossingowa w jasielskiej bibliotece

czwartek, 13 maja 2010
Oficjalna półka bookcrossingowa w jasielskiej bibliotece

Od dnia 15 maja 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle oficjalnie działa  półka bookcrossingowa. Na stronie internetowej www.bookcrossing.pl  znajduję się informacja o powstaniu nowej półki w MBP w Jaśle oraz wykaz książek „uwolnionych”  przez bibliotekę.

Już pierwszego dnia spora część uwolnionych książek znalazła chętnych czytelników. Mamy nadzieję, że zgodnie z ideą nie zapomną odnotować tego faktu na oficjalnej stronie bookcrossingu i zmienić statusu książki.

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych.  Ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych np. pociąg, kawiarnia, ulubiony pub jak i również w specjalnie w tym celu przygotowanych miejscach m.in. półkach bookcrossingowych.

Półka bookcrossingowa znajduje się w holu MBP w Jaśle przy ul. Kołłątaja 1.