Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Zakup nowości wydawniczych

,
Projekty: Zakup nowości wydawniczych

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest  wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów bibliotek polskich. W 2015 roku Biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 34 000 zł na zakup nowości.

Dzięki otrzymanej dotacji zbiory Biblioteki powiększyły się o 1739 egzemplarzy. Do biblioteki głównej trafiło 934 woluminy, a zbiory filii powiększyły się o 805 woluminów. Księgozbiór Biblioteki wzbogacono o utwory laureatów nagród literackich i rankingów czytelniczych m. in.: Jacka Dehnela, Andrzeja Stasiuka, Szczepana Twardocha, Sylwii Hutnik, Marii Nurowskiej. Dla miłośników podróży do egzotycznych krajów zakupiono relacje z wędrówek podróżników po wielu krajach Europy i świata. Poszukiwaczy zagadek i tajemnic zadowolił zakup książek Sławomira Kopra, Tadeusza A. Kisielewskiego, Marka Koprowskiego, Iwony Kienzler, Normana Daviesa. Nieznane fakty z życia celebrytów czytelnicy poznali  z zakupionych pamiętników, wspomnień i dzienników. Wśród nich największą popularnością cieszą się wspomnienia : Wojciecha Pokory, Macieja Stuhra, Piotra Fronczewskiego, Czesława Mozila, Krystyny Sienkiewicz. Amatorzy publicystki mogą w Bibliotece zapoznać się z nowymi tytułami znanych i cenionych reportażystów m. in. Jacka Hugo-Badera czy Małgorzaty Szejnert.

Dla studentów oraz osób poszerzających i uzupełniających wiedzę zakupiono nowe pozycje z prawa, ekonomii, pedagogiki, psychologii, medycyny, robotyki i genetyki. Dla uczniów stawiających pierwsze kroki w czytaniu uzupełniono kolekcję książek "Czytam Sobie". Książki z tej serii cieszą się dużym zainteresowaniem rodziców zadowolonych, że dzieci wreszcie odnalazły przyjazny sposób nauki czytania. 

Księgozbiór dla dzieci powiększył się  również o lektury, baśnie znanych i lubianych autorów, powieści obyczajowe opisujące życie rówieśników, kształtujące dobre postawy życiowe, uczące pewności siebie, otwartości, tolerancji, które mogą się stać swoistym narzędziem w zajęciach z biblioterapii.