Projekty: 3,2,1… Uważność! Warsztaty dla dzieci online

czwartek, 26 listopada 2020
Projekty: 3,2,1… Uważność! Warsztaty dla dzieci online

26 listopada 2020 r. w ramach projektu Do CZYTANIA! Gotowi! Start! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizowała warsztaty online na temat japońskiej sztuki przedstawiania historii z wykorzystaniem obrazów czyli kamishibai. W warsztatach wzięli udział członkowie Klubu Czytających Rodzin, uczestnicy całorocznego cyklu Niezwykli. Wspaniali. Sławni oraz Czytelnicy biblioteki.

Zainspirowani historią o Kotce Milusi autorstwa Eleny Molisani,  która porusza bardzo ważne sprawy m.in.: czy możemy żyć samotnie, czym jest wolność i jakie są jej granice przekonaliśmy się, że kamishibai to nie tylko słowa i interesująca forma ich prezentacji, ale także bardzo dobry pomysł na spędzanie wolnego czasu z najbliższymi. Podczas warsztatów uczestnicy według wskazówek bibliotekarza wykonali własne teatrzyki oraz historie inspirowane postaciami zwierząt. Przekonali się jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają zwierzęta i jakie ludzkie cechy przypisują im autorzy. Dowiedzieli się, jak wiele książek, które poruszają ten temat można znaleźć w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP w Jaśle.

Warsztaty dostępne na kanale YouTube Biblioteki:

Warsztaty odbyły się w ramach projektu Do CZYTANIA! Gotowi! Start! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle "FAMILIARIS".