Projekty: Architektonika bibliotek oraz animacja zajęć dla najmłodszych

piątek, 04 maja 2018
Projekty: Architektonika bibliotek oraz animacja zajęć dla najmłodszych

16 maja br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza bibliotekarzy do udziału w wizytach studyjnych: "Nowe rozwiązania architektoniczne w bibliotekach" w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie oraz "Czytanie i animowanie na magicznym dywanie" – czyli jak prowadzić zajęcia z najmłodszymi w bibliotece w oparciu o interaktywne pomoce dydaktyczne w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy.

W czasie wizyt bibliotekarze dowiedzą się na temat funkcjonalności architektonicznej powstałej w 2014 r. oraz noszącej miano bryły roku – biblioteki kilkunastotysięcznej gminy Skrzyszów. Przekonają się w jaki sposób sprawdzają się rozwiązania zastosowane w projekcie budynku do potrzeb użytkowników biblioteki, m.in. sala teatralna. Poznają także program działania i ofertę jaką biblioteki kieruje do swoich użytkowników.

Podczas wizyty w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy bibliotekarze dowiedzą się w jaki sposób interaktywne pomoce dydaktyczne, jakie posiada dębicka biblioteka, są wykorzystywane oraz sprawdzają się w pracy z najmłodszym czytelnikiem. Dodatkowo poznają programy zajęć edukacyjnych dla dzieci realizowane przez instytucję.

Wizyty studyjne odbędą się w ramach projektu „Biblio-potrzebni!”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Biblioteka Publiczna w Szynwałdzie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale.