Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Biblioteka w otoczeniu...

poniedziałek, 10 września 2018
Projekty: Biblioteka w otoczeniu...

24-25 września br. w godz. 9.00-14.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza bibliotekarzy na warsztaty "Jak zmieniać lokalną przestrzeń aktywizując mieszkańców do wspólnych działań?" prowadzone przez Beatę Tarnowską bibliotekarkę Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, członkinię sieci LABIB, trenerkę aktywnie zajmująca się rozwojem oraz aktywizacją osób starszych.

Podczas 2-dniowych warsztatów bibliotekarze dowiedzą się czym jest tożsamość lokalna, jak nawiązać dialog z otoczeniem, zbadać potrzeby, zintegrować oraz zmotywować do realizacji wspólnych działań wokół biblioteki. Uczestnicy warsztatów przyjrzą się także dobrym praktykom zaprezentowanym przez prowadzącą, dzięki czemu dowiedzą się m.in. jak angażować w działania seniorów, wezmą udział w ćwiczeniach poświęconych nawiązywaniu długofalowej współpracy oraz zaprezentują ścieżki swoich działań otwartych na otoczenie.

Warsztaty  odbędą  się w ramach projektu „Biblio-potrzebni!”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl. 

Współorganizatorzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Biblioteka Publiczna w Szynwałdzie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale.