Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Biblioteka - zawsze po drodze!

czwartek, 20 - piątek, 21 maja 2021
Projekty: Biblioteka - zawsze po drodze!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Bibliotekarz (ot)WARTY!” zaprasza  w dniach 20-21.05.2021 pracowników bibliotek publicznych powiatu jasielskiego do udziału w 2-dniowym szkoleniu „Biblioteka –  zawsze po drodze!”.

W  jego ramach odbędzie się szkolenie online  „Nowe Technologie w animacji czytelnictwa”, prowadzone przez Łukasza Brauna (Good Books). Pozwoli ono w kreatywny sposób otworzyć się na wykorzystywanie zasobów nowych technologii w pracy z czytelnikami. Przyczyni się do promocji działań upowszechniających czytelnictwo. Bibliotekarze poprzez praktyczny przegląd trendów, m.in. wykorzystanie darmowych aplikacji, nauczą się kształtować informacyjną ofertę biblioteki oraz jej atrakcyjność dla odbiorców.

Drugiego dnia – podczas  „Laboratorium bibliopraktyk” –  bibliotekarze praktycy podzielą się swoimi pomysłami nt. działań realizowanych we własnym otoczeniu.  Zaprezentują się:
Marta Gąsiorowska (GOKiCz)  – „Razem, choć osobno – biblioteki w czasie pandemii”
Barbara Hamada (MBP) –  „Promocja Jasła i regionu w MBP w Jaśle”
Małgorzata Smyka (MBP) – „Joga za biurkiem”
Wystąpienia staną się podstawą do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Współorganizator projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Biblioteka Biecz, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Trendy Radio, TVP3 Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.