Projekty: Bibliotekarz w podwójnej roli

poniedziałek, 05 listopada 2018
Projekty: Bibliotekarz w podwójnej roli

15 listopada br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza bibliotekarzy do udziału w wizycie studyjnej oraz wykładzie: Szukamy nowych połączeń! Bibliotekarz majordomusem Rezydencji Literackiej kontra Aktywny marketingowiec social media w swoim miejscu pracy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Boguchwale (Rezydencja Literacka) oraz "Elementy social media marketing w bibliotece" prowadzonym przez dr Bożenę Jaskowską, dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego specjalizującej się m.in. w zakresie marketingu internetowego usług bibliotecznych oraz wykorzystania nowych technologii w bibliotekach.

W rezultacie dwóch spotkań: wizyty studyjnej w Rezydencji Literackiej oraz wykładu w Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego bibliotekarze spojrzą na dwa ogniwa działań zachęcających do aktywności w bibliotece: opartych na przeobrażaniu przestrzeni bibliotek oraz zaopatrujących instytucję w długofalową formę przyciągnięcia do biblioteki za pomocą interaktywnego dialogu z wykorzystaniem nowych technologii

Wizyty studyjne odbędą się w ramach projektu „Biblio-potrzebni!”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Biblioteka Publiczna w Szynwałdzie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale.